Yiyeceklere Yapılan Büyüler

Yiyeceklere Yapılan Büyüler Nelerdir?

Büyü uygulamalarında çok fazla farklı materyal kullanılmaktadır ve yiyeceklere yapılan büyüler nedeniyle pek çok yiyecek malzemesi de büyü amaçlı kullanılabilmektedir. Ak büyü malzemeleri kara büyü uygulamalarında kullanılabilir ve bu nedenle bu nedenle ak büyü yaptırılırken dikkatli olunmalıdır. Aşık etme büyülerinde sıklıkla kullanılan kırmızı biber aynı zamanda kara büyü için de kullanılmaktadır. Kara büyülere has malzemeler ise oldukça farklıdır. Bu malzemelerin ak büyü uygulamalarında kullanıldığı görülmez.

Büyü Yaparken Hangi Yiyeceklerden Faydalanılır?

Medyumlar neredeyse bütün yiyecek malzemelerini büyü yapımında kullanmaktadır. Ak büyü uygulamalarında yiyeceklere yapılan büyüler için kullanılan malzemeler insanların günlük hayatlarında rahatlıkla ulaşabildikleri malzemelerdir. Her türlü biber özellikle bağlama büyüleri için kullanılıyor olsa da en bilineni kırmızı biberdir. Kırmızı biber, yeşil biber, pul biber ve kara biber büyü yapımında kullanılmaktadır sadece bu biberlerin acı olması önemlidir. Nohut ve fasulye türünde bakliyatlar da kullanılabilir. Birçok meyvenin taze hali ve kuru hali de büyü amaçlı kullanılan yiyecekler arasında yer alır. Büyü amaçlı kullanılan meyvelerde en çok incir ve üzüm öne çıkar. Tercih edilen üzüm siyah kuru üzümdür ve 41 üzüm büyüsünün oldukça etkili bir bağlama büyüsü olduğu kabul edilir. İncirin de tazesi ve kurusu aşık etme amaçlı yapılan büyülerde kullanılmaktadır. Bağlama büyülerinde en sık kullanıla iki yiyecek arasında tuz ve şeker de yer alır.

Büyü uygulamaları farklı yollarla gerçekleştirilir. Kimi büyü uygulamalarında hazırlanan büyü kişin evine yakın bir noktaya asılır. Kimi büyülerde gömmek esastır. Biber büyülerinde olduğu gibi kullanılan malzeme yakılabilir. Kimi büyüler ise büyülenmek istenen kişiye yedirilmek suretiyle gerçekleşir. Bağlama büyülerinde yiyeceklerin çürümeye bırakılması da söz konusu olabilmektedir. Elma ile yapılan bağlama büyüsü buna iyi bir örnektir ve çalışma yapıldıktan sonra elma çürümeye bırakılır.

Kara Büyülerde Kullanılan Yiyecekler

Ak büyüler için kullanılan yiyecekler kara büyüler için de kullanılabilse de kara büyü amaçlı yiyeceklere yapılan büyüler farklılık göstermektedir. Bu amaçlı kullanılan yiyecekler genellikle hayvan organları olmaktadır. Hayvan sakatatları bir şekilde büyülenmek istenen kişiye yedirilir.

İçeceklere Yapılan Kara Büyüler

Her ne kadar yiyeceklerle yapılan büyüler adı altında bir başlık atmış olsak da içeceklerle de büyüler yapılabilmektedir. Özellikle insanların içtikleri su ile ilgili birçok kara büyü yapılabilmektedir. İçeceklere yapılacak olan büyü tamamen okuma üzerine yapılmaktadır. İçilen şey ne olursa olsun içerisine karışım veya farklı materyallerin karıştırılması mümkün değildir. Beddua niyetinde içecek okunur ve kişinin içerek büyünün etkisi altına girmesi sağlanır. Pek fazla tercih edilen bir büyü çeşidi değildir. Çünkü detayına göz attığımız zaman bir insana kötülük yapman için kullanılmaktadır. Ağır kara büyülerden birisidir diyebiliriz. Yiyeceklere yapılarak insanları aşık etme, bağlama veya evlenmesini sağlamak için yapılabilmektedir.

About the author

Comments

  1. Merhaba arkadaslar benim başıma cok kotu olaylar geldi kocam vardı cok severdi beni iki cocugmuz vardı hep iyi bir baba eş olmustur bize . kocam eve gec gelmeye basladı hep iş diyordu arkadaslarla bulutum falan lafa Dalmışız diyordu bende salak gibi inaniyordum . meğerse baska bır kadın varmış . bu kadına ev acmış . nasıl oldum ogrenince . komşular arkadaşlarımız hep biliyormus . dedıkodumu yapmayan kalmamış . rezil olmuşum cümle aleme . intikam almaya karar verdım . hıc bellı etmedım bıldıgımı kocam olacak ahlaksıza . once ıyıce bana asık olsun dye bır hoca buldum .baglama ask ıcın celp yaptırdım .uc ay gıbı bır surede tam etkısını gosteırı dedı hoca. Sonrada dedım kı ben artık bosanmak ıstıyorum senden sastı kaldı sevındı bıle nasıl ıstersen dedı tabı gıdcektı o kadına. Ertesı gun esyalarını topladı . arkadaslarım helal olsun cesaretıne dedıler bekleyın daha bıtmedı pısman edeegım onu dedım . mahkeme gunu geldı ıslemın suresı dolmustu zaten br kac kere vaz mı gecsek falan demıs pısman olmustu mahkemede aglaya aglaya pısmanım dedı ama artık bosamıstım bıle . bu arada hocanın adı medyum Burak numarası da 0553 371 8994.

  2. hoca önerisi olan varsa telefon numarası ile birlikte yazarsa sevinirim. Dürüst bi hoca arıyorum çünkü yorumlarınız önerileriniz çok değerli emin olun.

    1. bak arkadaşım yukarıda birisi Medyum burak’ı öneriyorum demiş aramayı denediniz mi? Benimde önerilerim arasında Burak var başka işini düzgün yapan bir medyum bulamadım ben.

  3. Medyum Burak hocayı öneriyorum. Başka medyumlara hiç bulaşmayın valla maddi olarak sizi üzerler. Ben en son Burak ile çalıştım sayesinde rahatladım. 0553 371 8994 numarasını isteyen arkadaş için yazdım numarayı arasın konuşsun yada sorunları olan arasın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir