Vekf İle Yapılan Büyüler

Ülkemizde oldukça fazla rağbet gören Vekf ile yapılan büyüler güçlü ve kalıcı etkileri nedeniyle bilinir çok eskilere dayanan Vefk uygulamaları günümüzde hala yaptırılmaya ve yapılmaya devam etmektedir. Bu büyülerde Vekf hazırlanması ayrı bir ilim ve beceri gerektirmektedir.

Vekf Kağıdı Hazırlanırken Bilinmesi Gerekenler

Yazılı kağıt anlamına gelen Vekf, büyü yapılacak ve yaptıran kişinin bilgileri dahilinde hazırlanır. Kişilerin isimleri, anne isimleri ve doğum tarihleri ile birtakım hesaplamalar yapılır. Bu hesaplamalar sonucunda çıkan bilgiler ışığında kişilerin yıldız uyumlarına bakılır. Buradan alınan sonuca göre de Vekf kağıdı hazırlanır. Zaman zaman büyülenecek kinin fiziksel özellikleri, öne çıkan karakter özellikleri ve son zamanlarda başından geçen önemli olaylar da bilinmek istenebilir. Kişinin üzerinde yapılmış başka büyü olup olmadığı ya da geçmişte bir büyüye maruz kalıp kalmadığı da Vekf ile yapılan büyüler açısından önem taşımaktadır.

Vekf büyüleri ülkemizde medyum hocalar olarak tanımlanan kişiler tarafından yapılmaktadır. Medyum hoca dendiğinde Havas ilmini bilen ve uygulayabilen kişiler akla gelir. Havas ilmi hakkında eski çağlardan günümüze kadar gelen birçok el yazması kitap bulunsa da bunların insanların eline geçmemesi adına özenle saklandığı bilinmektedir. Tehlikeli bir ilim olan Havas ilmi insanların doğaüstü varlıklarla nasıl iletişime geçebilecekleri ve ruhani varlıkların nasıl kontrol edilebileceği hakkında bilgi verir. Vekf kağıtlarını hazırlayan medyum hocaların aynı zamanda özel bir hesaplama yöntemi olan ebced hesabına da hakim olması gerekir. Bu çalışmalarda yapılan hesaplamalar ebced hesabı ile yapılmaktadır.

Vekf Kağıdı Hazırlanırken Yapılan Hatalar

Ülkemizde en çok Vekf ile yapılan büyüler aşık etme, gideni geri getirme, bağlama ya da kısmet açma amaçlı yapılmaktadır. Bazı kara büyü uygulamalarında da Vekf yönteminin kullanıldığı bilinmektedir. Medyum hocalar Vekf ile yapılan çalışmalarda hüddam diye tanımlanan varlıkları devreye sokarlar. Vekf, özel kağıtlar üzerine, bazı uygulamalarda ceylan derisi üzerine ya da bazı materyallerin üzerine hazırlanabilir. Bu işlem yapılırken azami dikkat göstermek ve hiç hata yapmamak çok önemlidir. Yapılan hatalar hüddamların kontrolden çıkmasına sebebiyet verebileceği gibi büyü yaptıran kişinin dileğinin tam aksi sonuçlarla karşılaşması da mümkün olabilmektedir.

About the author

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir