Suya Atılan Büyüler

Suya Atılan Büyüler Hangileridir?

Büyü uygulamalarının muhtelif çeşitleri bulunmaktadır. Büyüler yakılarak, gömülerek, asılarak veya suya atılan büyüler olarak yapılabilir. Binlerce farklı malzeme kullanılarak büyü  uygulaması yapılabilir. Büyü yaptırmak isteyen kişinin niyetine göre seçilen malzeme farklılık gösterebilir. Kara büyü uygulamalarında sıra dışı malzemelerin kullanılmasına sık rastlanır. İnsan ve hayvan beden parçaları, hayvan kanı, ölü toprağı gibi materyaller kara büyü yapımında kullanılır. Ak büyü uygulamaları olan bağlama ve muhabbet büyülerinde kullanılan malzemeler benzerlik gösterir. Fakat büyülerde asıl önemli olan niyet ve yardım alınan ruhani varlıklardır. Ak büyü amaçlı kullanılan büyü malzemelerinin, büyü yaptıran kişinin niyetine göre bir kara büyü malzemesi haline gelebileceği de bilinmelidir.

Su ve Büyü İlişkisi

Su ile büyüler arasında yakın ilişki olduğu görülür. Büyülerin yakma suretiyle, büyülü malzemenin asılması suretiyle veya yine büyülü malzemenin gömülmesi suretiyle yapıldığı bilinmektedir. Bir başka uygulama şekli ise suya atılan büyüler olarak bilinir.

Su, büyü uygulamalarında farklı amaçlar için kullanılabilir. Üzerine büyü çalışması yapılan su, büyü etkisi altına alınmak istenen kişiye içirilebilir. Özellikle bağlama büyülerinde suya okunarak malzeme atılması ve daha sonra büyü yaptırmak isteyen kişinin bu suyu içmesi söz konusu olmaktadır. En yaygın kullanılan bağlama büyülerinden birisi bir bardak suya kesme şeker atılarak yapılandır. Özellikle iyi niyetli büyülerde suyun şeffaflığından ve temizliğinden yararlanmak istenebilmektedir. Bazı büyü uygulamalarında özellikle vefk çalışmalarında, vefkin bir akarsuya bırakılmasına sık rastlanır.

Büyü Bozmada Suyun Etkisi

Su, büyü uygulaması esnasında suya atılan büyüler olarak insanların karşısına çıkar ya da büyü bozmak için etkili bir araç haline gelebilir. İnsanların evlerinde bir büyü malzemesi bulduklarında bu büyüden nasıl kurtulmaları gerektiği konusunda tereddütler yaşadıkları görülür. İnsanlara genellikle bulunan büyü malzemelerini yakmaları veya bir akarsuya bırakmaları tavsiye edilir. Bu nispeten doğru kabul edilse de evinde büyü malzemesi bulan kişinin bir medyum ya da hocadan yardım alması en doğrusudur. Bir bakımla kişinin ne tür bir büyüye maruz kaldığı belirlenebilir ve böylece büyünün özelliklerine göre imha işlemi uygulamak gerekir.

About the author

Comments

  1. hocam selamun aleyküm benim aslında özel bir sorum olacaktı size fakat telefon numaranızı bilmediğim için buradan yazmak durumunda kaldım. Evli bir bayanım yaklaşık 11 senedir evliliğimizi gül gibi geçindiriyorduk ama son 1 yıldır kocamda tuhaf değişiklikler sezmeye başladım. kendi halinde biriyken çevresindeki insanlar fazlalaştı. Paralı birisi desem o da değil. Özellikle kadınlarla çok içli dışlı olmaya başladı. Bu durum beni endişelendirmeye başladı beni aldatmasından korkuyorum. ben kocamı eve bağlamak istiyorum. Siz ne öneriyorsunuz acil olarak bana telefon numaranızı verir misiniz? bir de yeriniz nerede yanınıza gelmem gerekiyor mu? lütfen sorularıma cevap verin.

  2. Burak hocayı tavsiye ediyorum fakat burdan sorduklarınıza buradan cevap vereceğini zannetmiyorum. Ben daha önce kendisine çalışma yaptırmıştım gayet memnun kaldım sizin yazınızı okuyunca telefon rehberime baktım Burak hocamın telefon numarası hala varmış. 05533718994 buyrun. allah yardımcınız olsun.

  3. ya arkadaşlar Burak hocayı ziyaret etmek istiyorum hangi şehirde bilen varsa söylerse memnun olurum. saat geç oldugu için kendisini aramadım merakımıda gidermezsem sabaha kadar uyku girmeyecek gözüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir