Evde Hangi Büyüler Yapılabilir?

Evde Yapılan Büyüler

Büyü ve insan ilişkisi ilk çağa kadar gitmektedir. İnsanlar var oldukları andan itibaren doğa dışı olaylara büyük ilgi göstermiş ve doğaüstü varlıklara inanmıştır. Özel yeteneklere sahip olan insanlar bu varlıklarla irtibat kurabilmiş ve onlardan yardım alarak birtakım uygulamalar gerçekleştirmeye başlamıştır. Yapılan işlemlere büyü denmiştir ve bu uygulamalar günümüzde hala geçerliliğini korumaktadır. 21. Yüzyılın içinde olduğumuz dönemde, teknolojinin bu kadar ileri olduğu bir çağda büyülerin hala popülerliğini koruyor olmasının nedeni insanların bilinmeyene karşı duydukları merak olabilir. Teknolojinin getirdiği nimetler dahi evde hangi büyüler yapılabilir diyerek kullanılmaktadır.

İnsanların Merak Ettiği Büyüler

Büyü uygulamaları iki amaçla yapılmaktadır. Birincisi insanların hayrına yapıldığı kabul eden ak büyü uygulamaları ikincisi ise insanların kötülüğünü hedefleyen kara büyü uygulamalarıdır. Her iki uygulamada da yardım alınan ruhani varlıklar vardır. İnsanların evde hangi büyüler yapılabilir diye sormalarında ruhani varlıklara duydukları merak etkili olabilir. Bir çalışma kişiler tarafından evde ya da medyumlar tarafından yapılsın mutlaka ruhani varlıklar devreye girecektir. Büyülerin gerçekleşmesinde asıl rolü bu varlıklar oynar. Medyumlar bu varlıklarla ilişki kurabilen ve onları istedikleri şekilde yönlendirebilen insanlardır.

Ülkemizde büyü uygulamaları yaygın olarak yapılmaktadır ve en çok istenen büyülerin aşık etme amaçlı yapılan aşk büyüleri olduğu görülmektedir. Aşık etme ve muhabbet amaçlı yapılan büyüler ak büyü uygulamaları arasında kabul edilir. Bağlama büyülerinin de ak büyü amaçlı uygulamaları vardır fakat kara büyü olarak da kullanılabilmektedir. Dinimiz büyü yapılmasını amaç ne olursa olsun yasaklamıştır fakat büyü geleneği devam etmektedir. Ak büyüler nispeten toplum tarafından kabul edilse de kara büyülerin kabul edilir bir yanı yoktur.

Dinimiz ve Büyüler

Bütün dinler gibi İslam dini de büyülerin varlığını kabul eder. Büyüler büyülenen kişinin iradesini ele geçirdiği için aslında bireysel bir saldırıdır. Bu açıdan ele alındığında İslam dininin her türlü büyü uygulamasını günah saydığı ve yasakladığı görülmektedir. Bazı büyüler halk arasında zararsız kabul edilir ve evde hangi büyüler yapılabilir diye sorulur. Tüm büyü uygulamaları son derece tehlikelidir bu nedenle bu konunun uzmanları dışında kimse yapmayı denememelidir.

About the author

Comments

  1. büyü müyü olayı skat işler gençler burak hocamız var bunun yerine farklı işlemler ile muska hazırlıyor 0553 371 89 94 uğraşmaya değmez bence çarpılırsınız deyim size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir